• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • Eternals

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Guilty

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★½

  • Sweet Girl

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Unholy

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Cherry

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Penguin Bloom

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • Work It

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Mulan

    ★★