Sort by

AbstractAnthrax has logged 216 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Great Expectations

Great Expectations

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Last Vegas

Last Vegas

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Project X

Project X

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Allegiant

Allegiant

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Insurgent

Insurgent

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
21 & Over

21 & Over

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Thank You for Your Service

Thank You for Your Service

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Get a Job

Get a Job

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry