• Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★★

  • Spectre

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • Selma

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • Her

    ★★★★