tabea has logged 21 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mädchen in Uniform

Mädchen in Uniform

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
In Order of Disappearance

In Order of Disappearance

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry