• Scream

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Cadaver

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Boy Behind The Door

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • A Fall from Grace

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Eli

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • The Informer

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • 22 July

    ★★

  • Kin

  • The Meg

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • The First Purge

    ★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Utøya: July 22

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • The 12th Man

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • 1922

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★

  • It

    ★★★