Sort by

jay has logged 26 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
½
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Taste of Fear

Taste of Fear

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★½
Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
09
Alice

Alice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crickets

Crickets

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Saw II

Saw II

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
04
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Edit this entry  
03
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry