• Halloween Kills

    ★★★★

  • Aurora Teagarden Mysteries: Honeymoon, Honeymurder

    ★★★½

  • Sweet Revenge: A Hannah Swensen Mystery

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • To Catch a Spy

    ★★★

  • Aurora Teagarden Mysteries: Til Death Do Us Part

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Morning Show Mysteries: Murder Ever After

    ★★★½

  • Poisoned in Paradise: A Martha's Vineyard Mystery

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • MatchMaker Mysteries: The Art of the Kill

    ★★★

  • Crossword Mysteries: Riddle Me Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Howl

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Mystery 101: Killer Timing

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Aurora Teagarden Mysteries: How to Con A Con

    ★★★★

  • AEW Revolution 2021

    ★★★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★★

  • Chronicle Mysteries: Helped to Death

    ★★★½

  • Crossword Mysteries: Terminal Descent

    ★★★½

  • My Way: The Life and Legacy of Pat Patterson

    ★★★★

  • Ships in the Night: A Martha's Vineyard Mystery

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Amityville Horror House

    ★★★

  • The Ripper

    ★★★★

  • A Recipe for Seduction

    ★★★★★

  • AEW Full Gear 2020: The Buy-In

    ★★★★

  • Smiley Face Killers

    ★★★

  • Aurora Teagarden Mysteries: Reunited and It Feels So Deadly

    ★★★½

  • Picture Perfect Mysteries: Exit Stage Death

    ★★★

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★★★

  • Bloodthirsty

    ★★★

  • The Rise and Fall of Blackcraft Wrestling

    ★★★½

  • Devil's Road: The True Story of Ed and Lorraine Warren

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Werewolf Island

    ★½

  • Host

    ★★★★

  • GetAWAY

    ★★★

  • Aurora Teagarden Mysteries: Heist and Seek

    ★★★½

  • Undertaker: The Last Ride

    ★★★★

  • MatchMaker Mysteries: A Fatal Romance

    ★★½

  • Ruby Herring Mysteries: Prediction Murder

    ★★½

  • Mystery 101: An Education in Murder

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Riddled with Deceit: A Martha's Vineyard Mystery

    ★★★

  • Grizzly II: Revenge

    ★★★½

  • Picture Perfect Mysteries: Dead Over Diamonds

    ★★★½

  • Gourmet Detective: Roux the Day

    ★★★★

  • A Beautiful Place to Die: A Martha's Vineyard Mystery

    ★★★

  • Crossword Mysteries: Abracadaver

    ★★★

  • Camp Blood 8: Revelations

    ★½

  • Hanukkah

    ★★

  • A Christmas Carol

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Black Christmas

    ★★★

  • Desert Wolf

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Pilgrim

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Crossword Mysteries: Proposing Murder

    ★★★

  • MatchMaker Mysteries: A Killer Engagement

    ★★★

  • Dead Air

    ★★★

  • The Curse of Halloween Jack

    ★★½

  • Mystery 101: Dead Talk

    ★★★½