Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry