• All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Behind Her Eyes

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Photograph

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Spies in Disguise

  • Frozen II

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Little

    ★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • RBG

    ★★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★