• Padavettu

    Padavettu

    ★★★

    Everyone in the theatre laughed seeing Sunny Wayne's serious character

  • Black Adam

    Black Adam

    ★★★

    The main villain sabbac,what a joke

  • Jaya Jaya Jaya Jaya Hey

    Jaya Jaya Jaya Jaya Hey

    ★★★

    Fun

  • Midsommar

    Midsommar

    ★★★★½

    How to scare people in daylight - Masterclass by Ari Aster
    Too philosophical a movie

  • The Lighthouse

    The Lighthouse

    ★★★★½

    Men being men

  • Get Out

    Get Out

    ★★★★

    കടക്ക് പുറത്ത്

  • Nna Thaan Case Kodu

    Nna Thaan Case Kodu

    ★★★★

    Out of focus ആയി ചുമ്മാ വന്ന് പോയവർ വരെ ചിരിപ്പിച്ച സിനിമ

  • Thallumaala

    Thallumaala

    ★★★★

    Arelm pidich idikkan thonanu

  • Aavasavyuham

    Aavasavyuham

    ★★★★

    Aah top class "പ്രകൃതി"പടം

  • Kaduva

    Kaduva

    ★★

    Ah my eyes😵

  • John Luther

    John Luther

    ★★★

    Not bad