• Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • 365 Days: This Day

    ½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Cadaver

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Boy Behind The Door

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Long Goodbye

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • A Fall from Grace

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Eli

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • The Informer

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½