Sort by
  • Poor Things

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • May December

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Aisha

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • God's Creatures

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • An Irish Goodbye

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Lead Me Home

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★

  • Death to 2020

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Ava

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Tigertail

    ★★★

  • The Long Goodbye

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • Emma.

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Watchmen

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★★