Sort by
  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

  • What Is a Woman?

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Decision to Leave

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • Moon Knight

  • RRR

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

  • Eternals

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

  • The Card Counter

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

  • The Worst Person in the World

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Boss Level

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Redemption Day

    ½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Love and Monsters

  • Soul

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ½

  • The Night House

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★