Abbyhuntley has logged 202 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Us Funny

Us Funny

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Constant Gardener

The Constant Gardener

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Francis

Francis

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Uproot

Uproot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Short & Curlies

The Short & Curlies

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Olly Alexander: Growing Up Gay

Olly Alexander: Growing Up Gay

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Live

Live

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Separate We Come, Separate We Go

Separate We Come, Separate We Go

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frolic 'N Mae

Frolic 'N Mae

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Your Mother and I

Your Mother and I

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Will Hunting

Bad Will Hunting

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Lips

Blue Lips

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Krisha

Krisha

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spaghetti Night

Spaghetti Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Throuple

Throuple

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Vape

Vape

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Notes on: Biology

Notes on: Biology

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sweat

Sweat

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Election

Election

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fun Company

The Fun Company

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No Is a Full Sentence

No Is a Full Sentence

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ohio

Ohio

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brown

Brown

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shopping

Shopping

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rachel

Rachel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cooked

Cooked

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Cloudrise

Cloudrise

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Stars

Stars

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Baby

Baby

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hard to Swallow

Hard to Swallow

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cla'am

Cla'am

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tooty's Wedding

Tooty's Wedding

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Medusa's Ankles

Medusa's Ankles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Animal Farm

Animal Farm

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lightningface

Lightningface

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sigur Rós: Valtari Film Experiment

Sigur Rós: Valtari Film Experiment

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ekki múkk

Ekki múkk

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Robbery

The Robbery

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Parent Teacher

Parent Teacher

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Skins Shorts: Naomily

Skins Shorts: Naomily

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Existential Pleading of the Inner Heart

The Existential Pleading of the Inner Heart

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
On the Town

On the Town

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
365

365

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry