• Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Das Grüffelo-Doppel: Der Grüffelo und Das Grüffelokind

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Together

    ★★★½

  • The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★

  • Stuck Together

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Help

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friday Night Dinner: 10 Years and a Lovely Bit of Squirrel

    ★★★★

  • Too Close

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Bobo the Monkey

    ★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★

  • Cops and Robbers

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Cook(s)

    ★★½

  • Zog and the Flying Doctors

    ★★½

  • Clown

    ★★★

  • Chefs' Burnt Bits

    ★★★

  • My Future

    ★★★

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Puparia

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★

  • Canvas

    ★★★★

  • Gucci Always Wins

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Greenpeace: There's a Monster in My Kitchen

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Queens

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Michael McIntyre: Showman

    ★★★

  • Des

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • In My Room

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Dọlápọ̀ Is Fine

    ★★★½

  • Bath Time

    ★★★

  • Lost in Transit

    ★★★★

  • Baby Lies Truthfully

    ★★★

  • Normal People Confessions

    ★★★½

  • Coming Out

    ★★★½

  • Larchview

    ★★★★

  • A Dog That Smokes Weed

    ★★

  • Twins in Paradise

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★