• The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • A West Wing Special to Benefit When We All Vote

  • Soul

    ★★★★½

  • Clouds

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Athlete A

  • Normal People

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Disclosure

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

  • Klaus

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Marriage Story

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Someone Great

  • Missing Link

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • The Hate U Give

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Greatest Showman

  • Murder on the Orient Express

  • Thor: Ragnarok

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Beauty and the Beast

  • Get Out

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana