• Paddington

    ★★★★

  • In The Heights

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • ParaNorman

    ★★

  • The Runaways

    ★★★

  • WALL·E

    ★★★

  • Before Stonewall

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Pride

    ★★★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★