• The Avengers

    ★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • The Pirates! In an Adventure with Scientists!

    ★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★

  • Arthur Christmas

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★½

  • Thor

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★

  • Iron Man 2

    ★★★

  • The Runaways

    ★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★

  • Angels & Demons

    ★★★★

  • In the Loop

    ★★★½

  • Twilight

    ★★

  • WALL·E

    ★★★

  • The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

    ★★

  • Enchanted

    ★★★

  • The Simpsons Movie

    ★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★½

  • The Da Vinci Code

    ★★★★

  • Cars

    ★★★

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

    ★★★

  • Rent

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • The Polar Express

    ★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★

  • Love Actually

    ★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • Moulin Rouge!

    ★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Dead Poets Society

    ★★★★

  • Die Hard

    ★★★

  • Before Stonewall

    ★★★½

  • All the President's Men

    ★★★★★

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Animal Farm

    ★★★

  • Seven Brides for Seven Brothers

    ★★

  • The Pirate

    ★★½

  • The Wizard of Oz

    ★★½

  • Top Hat

    ★★

  • 42nd Street

    ★★