• Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Rent

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Quiz

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★½

  • Dolittle

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Les Misérables: The Staged Concert

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Chris Ramsey: Approval Needed

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Kinky Boots: The Musical

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • The Big Trip

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Mr. Jones

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • The Grinch

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Life Itself

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Meg

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • The Post

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Newsies: The Broadway Musical

    ★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Inferno

    ★★★

  • Handsome Devil

    ★★

  • La La Land

    ★★★

  • London Has Fallen

    ★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★

  • Spectre

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Pitch Perfect 2

    ★★★½

  • Penguins of Madagascar

    ★★½

  • Pride

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★½

  • All the President's Men Revisited

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★★

  • Rise of the Guardians

    ★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • The Pirates! In an Adventure with Scientists!

    ★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★

  • Arthur Christmas

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★½

  • Thor

    ★★★