• Wave 3 (Cancelled?)

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • News of the World

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Ambition

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ½

  • 8:46

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Cagefighter: Worlds Collide

    ★★★★

  • Charlie Brooker's Antiviral Wipe

    ★★★½

  • Mark Normand: Out To Lunch

    ★★★★

  • TFW No GF

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Sam Morril: I Got This

    ★★★★

  • Not Dead Yet

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Cold Meridian

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Proxima

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • American Factory: A Conversation with the Obamas

    ★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • The Truth

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Nimic

    ★★½

  • Planet of the Humans

    ★★★½

  • Whitney Cummings: Can I Touch It?

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★★

  • Years and Years

    ★★★★