Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Edit this entry  
03
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hummingbird

Hummingbird

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Murder Farm

The Murder Farm

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Edit this entry  
05
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dragon Ball Z: Battle of Gods

Dragon Ball Z: Battle of Gods

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bayonetta: Bloody Fate

Bayonetta: Bloody Fate

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
Suck Me Shakespeer 3

Suck Me Shakespeer 3

2017
×
Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry