AaronSills has logged 72 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
EMO the Musical

EMO the Musical

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Big Time Movie

Big Time Movie

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Founder

The Founder

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Top Gun

Top Gun

1986
×
★½
Edit this entry  
15
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
MFKZ

MFKZ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Murders in the Rue Morgue

Murders in the Rue Morgue

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry