• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★½

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Belle

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★

  • Tenet

    ★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Scoob!

  • Extraction

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Airplane Mode

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Aladdin

    ½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Highwaymen

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Lupe

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½