Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Devotion

Devotion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Till

Till

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Call Jane

Call Jane

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The One

The One

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Breaking

Breaking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Beast

Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Flash Point

Flash Point

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Read the review Edit this entry