Sort by

Aaron has logged 166 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Limelight

Limelight

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★
Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★
Edit this entry  
28
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★
Edit this entry  
25
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry