Sort by

Aaron has logged 36 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Needed Color

I Needed Color

2017
×
Edit this entry  
30
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Edit this entry  
21
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
Edit this entry  
20
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tomb Invader

Tomb Invader

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Making The Shining

Making The Shining

1980
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★
Edit this entry  
01
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry