Sort by

Aaron has logged 40 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★
Edit this entry  
23
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Kaili Blues

Kaili Blues

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Dogville

Dogville

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Love

Love

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★½
Edit this entry  
07
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★
Edit this entry