Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sometimes I Think About Dying

Sometimes I Think About Dying

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hold Me Tight

Hold Me Tight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Rouge

Rouge

1987
×
★★★★
Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
House

House

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Pulse

Pulse

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Housekeeping

Housekeeping

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Blonde

Blonde

2022
×
Edit this entry  
09
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★★
Edit this entry  
08
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★
Edit this entry  
26
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Righteous

The Righteous

2021
×
★★★½
Edit this entry