Sort by

Aaron has logged 27 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Athena

Athena

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mutiny on the Bounty

Mutiny on the Bounty

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Day of the Jackal

The Day of the Jackal

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Four Hours at the Capitol

Four Hours at the Capitol

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Escape from Kabul

Escape from Kabul

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Runaway Jury

Runaway Jury

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Chaplin Today: 'City Lights'

Chaplin Today: 'City Lights'

2003
×
★★★
Edit this entry  
15
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rollerball

Rollerball

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry