Sort by

Aaron has logged 1,337 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Two-Minute Warning

Two-Minute Warning

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
49 Up

49 Up

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suture

Suture

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jobs

Jobs

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Heat Vision and Jack

Heat Vision and Jack

1999
×
Read the review Edit this entry  
28
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inside Deep Throat

Inside Deep Throat

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mud

Mud

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tales of the Night

Tales of the Night

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Projectionist

The Projectionist

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ain't in It for My Health: A Film About Levon Helm

Ain't in It for My Health: A Film About Levon Helm

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
All Is Bright

All Is Bright

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blood

Blood

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bee Season

Bee Season

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Being Julia

Being Julia

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gold Coast

Gold Coast

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Double

The Double

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wedding Night

Wedding Night

2002
×
Edit this entry  
22
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Husbands

Husbands

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mole Man of Belmont Avenue

The Mole Man of Belmont Avenue

2013
×
Edit this entry  
21
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Payback

Payback

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Laramie Project

The Laramie Project

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
California Solo

California Solo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Burn

Burn

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
42 Up

42 Up

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
35 Up

35 Up

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry