Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Basket Case 3: The Progeny

Basket Case 3: The Progeny

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Basket Case 2

Basket Case 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Backcountry

Backcountry

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Arrival

The Arrival

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Gothic

American Gothic

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Adventures of Hercules

The Adventures of Hercules

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beverly Hills Chihuahua 2

Beverly Hills Chihuahua 2

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crimewave

Crimewave

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry