Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
luna

luna

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for luna
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Remove filters
  • Custom posters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
    • Show films you’ve customized
    • Hide films you’ve customized
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
    • Newest First
    • Earliest First
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Film Popularity
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • luna’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Any year
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • Any rating
  • No rating
  • Rating (or range)
    Drag to define range
  • Ginger Snaps

    Ginger Snaps 2000

    ★½ Watched 07 Feb 2023

    wtf

  • When You Finish Saving The World

    When You Finish Saving The World 2022

    ★★½ Watched 02 Feb 2023

    fucking ❌❌ congressmen 👊😔

  • Possession

    Possession 1981

    ★★★★½ Watched 26 Jan 2023

    this was so fun

  • David Lynch Cooks Quinoa

    David Lynch Cooks Quinoa 2007

    ★★★★★ Watched 13 Jan 2023

    i love him

  • My First Summer

    My First Summer 2020

    ★★★★★ Rewatched 20 Dec 2022

    a masterpiece

  • Bones and All

    Bones and All 2022

    ★★½ Watched 20 Dec 2022

    they ate that the fuck up

  • I Believe in Santa

    I Believe in Santa 2022

    ½ Watched 18 Dec 2022

    i'm so scared

  • Tarantella

    Tarantella 1989

    Watched 18 Dec 2022

    spider man

  • The Visit

    The Visit 2015

    ★★★ Rewatched 14 Dec 2022 1

    nana hungy

  • Coneheads

    Coneheads 1993

    ★★½ Watched 07 Dec 2022

    WHO 🐑 IS ⁉️ THAT 😨

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    Lyle, Lyle, Crocodile 2022

    ★★ Watched 29 Nov 2022

    lyle curing mental illness 🙏

  • They/Them

    They/Them 2022

    ½ Watched 28 Nov 2022

    why

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 11

Review Tags

29
  • w jordan
  • !!!! soundtrack
  • cinema
  • relatable
  • w fam
  • shorts
  • 52 films by women
  • a24
  • netflix
  • w hannah
  • lynch
  • mubi
  • david lynch w kaitie<3
  • hbo
  • in the plane
  • w cedar
  • angelika
  • criterion
  • pta🎒
  • w ava
  • wes
  • agnès 🕊
  • dvd
  • prime
  • showtime
  • w emma
  • w kaitlin
  • w lydia
  • w rose
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Learn more about Pro
Select your preferred poster

Posters are sourced from TMDb and Posteritati, and appear for you and visitors to your profile and content, depending on settings. Learn more.