Sort by
  • Society of the Snow: Who Were We on the Mountain?

    ★★★★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★★★★

  • The Fall of the House of Usher

  • Society of the Snow

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★★½

  • True Spirit

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★★

  • Virgencita

  • The Undoing

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • SGT. Will Gardner

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Little Italy

    ★★★

  • Shiva Baby

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Void

  • A Midsummer Night's Dream

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • A Bad Feeling

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★★

  • Golden Exits

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Miss Stevens

    ★★★★½

  • The Veil

    ★★½

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Deliver Us from Evil

    ★½

  • Love Is Strange

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Redemption Trail

    ★★★

  • Kill Your Darlings

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Letters from the Big Man

    ★★★

  • Sucker Punch

    ★★★★½

  • The Games That Time Forgot: Cricket on Horseback and Other Forgotten Sports

    ★★★★½

  • Sherlock Holmes

    ★★★★½

  • Saw VI

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Paul Blart: Mall Cop

  • Saw V

    ★★★

  • Stranded: I've Come from a Plane That Crashed on the Mountains

    ★★★★½

  • Saw IV

    ★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★