Árina has logged 26 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
26
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
13
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★
Edit this entry  
04
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Unholy

The Unholy

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Nun

The Nun

2018
×
Edit this entry  
01
The Open House

The Open House

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry