Árina has logged 212 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mobile Suit Gundam Hathaway

Mobile Suit Gundam Hathaway

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Edit this entry  
01
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Love

Love

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Gaia

Gaia

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Last Case

The Last Case

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Becoming Jane

Becoming Jane

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Depois da Meia Noite

Depois da Meia Noite

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
26
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry