Árina has logged 29 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hostel

Hostel

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★
Edit this entry  
17
Black Box

Black Box

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Edit this entry  
14
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Cars

Cars

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
13
56

56

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Weekend

Weekend

1967
×
★★★★
Edit this entry  
11
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry