Your Average Film Enjoyer has logged 349 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Joy

Joy

2015
×
★★
Edit this entry  
29
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Edit this entry  
20
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★½
Edit this entry  
19
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★½
Edit this entry  
12
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★½
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fargo

Fargo

1996
×
Read the review Edit this entry  
21
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★
Edit this entry  
17
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Edit this entry  
16
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★
Edit this entry  
15
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scarface

Scarface

1983
×
★★★
Edit this entry  
12
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Following

Following

1998
×
★★★
Edit this entry  
06
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Edit this entry