Sort by

Tyler has logged 25 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Aftersun

Aftersun

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Very Potter Musical

A Very Potter Musical

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
07
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lord of the Rings

The Lord of the Rings

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry