Sort by

The Counselor has logged 172 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dave Chappelle: The Dreamer

Dave Chappelle: The Dreamer

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★★
Read other review Edit this entry  
28
Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Ricky Gervais: Armageddon

Ricky Gervais: Armageddon

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friends & Family Christmas

Friends & Family Christmas

2023
×
★★½
Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Edit this entry  
19
Beckham

Beckham

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Pope of Greenwich Village

The Pope of Greenwich Village

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wish

Wish

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
Carriers

Carriers

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Elephant 6 Recording Co.

The Elephant 6 Recording Co.

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Slotherhouse

Slotherhouse

2023
×
★★½
Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Caine Mutiny Court-Martial

The Caine Mutiny Court-Martial

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Piggy

Piggy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mr. Boogedy

Mr. Boogedy

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killing Ground

Killing Ground

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Damned Thing

The Damned Thing

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry