Sort by

The Counselor has logged 30 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★½
Edit this entry  
27
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Them

Them

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
J.D.'s Revenge

J.D.'s Revenge

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Three… Extremes

Three… Extremes

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Anthropophagous

Anthropophagous

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Skull

The Skull

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thriller

Thriller

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry