• Hilda and the Mountain King

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • North Hollywood

    ½

  • Terrorforming

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Ste. Anne

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • And Then

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Death to 2020

  • Education

    ★★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Little Big Women

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½