Sort by
  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★

  • Nope

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Business Proposal

  • The Batman

    ★★★½

  • Twenty Five Twenty One

  • Kimi

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • My Name

  • Munich: The Edge of War

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Lost Illusions

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • France

    ★★★

  • Blue Dream: The Road to Wembley

    ★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • How to Become a Tyrant

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Nevertheless,

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • Ready or Not: The 96 NBA Draft

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★½

  • Eiffel

    ★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★½

  • Pelé

    ★★★

  • Pleasure

    ★★★

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★