• Jungle Cruise

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Palmer

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The New Mutants

    ½

  • The Old Guard

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • Extraction

  • Trolls World Tour

  • Mulan

  • The Invisible Man

  • Onward

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Frozen II

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • The Addams Family

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • 3 from Hell

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • Rocketman

  • Brightburn

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Pet Sematary

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile