Jorgos has logged 22 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Botanica

Botanica

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry