Jorgos has logged 117 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Best Friend's Birthday

My Best Friend's Birthday

1987
×
Read the review Edit this entry  
15
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paradox

Paradox

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Break Down: A Film About Jawbreaker

Don't Break Down: A Film About Jawbreaker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1991
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
★★★
Edit this entry