Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Turnstile Love Connection

Turnstile Love Connection

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Q: Into the Storm

Q: Into the Storm

2021
×
Edit this entry  
28
After Before

After Before

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
McCartney 3, 2, 1

McCartney 3, 2, 1

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
29
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Naysayer

Naysayer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Another Day at the Office

Another Day at the Office

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
How to Lose Weight in 4 Easy Steps!

How to Lose Weight in 4 Easy Steps!

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry