Sort by

_Jack_ has logged 24 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Titanic II

Titanic II

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Absurd Encounter with Fear

Absurd Encounter with Fear

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
Read the review Edit this entry  
07
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry