Sort by

mol has logged 125 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★
Edit this entry  
09
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Downsizing

Downsizing

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Selma

Selma

2014
×
★★
Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★
Edit this entry  
06
Apostle

Apostle

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
28
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★
Edit this entry  
18
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
10
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mama

Mama

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Satanic

Satanic

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Nun

The Nun

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
All I See Is You

All I See Is You

2016
×
Edit this entry  
04
The Giver

The Giver

2014
×
★★½
Edit this entry  
03
Tau

Tau

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★
Edit this entry  
09
Beaches

Beaches

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★★
Edit this entry  
04
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry