Sort by

cailin has logged 42 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Piercing

Piercing

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
James White

James White

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★
Edit this entry  
27
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blow Job

Blow Job

1964
×
Read the review Edit this entry  
21
Christmas on Earth

Christmas on Earth

1964
×
Edit this entry  
21
Flaming Creatures

Flaming Creatures

1963
×
Edit this entry  
21
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Swearing Jar

The Swearing Jar

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Broker

Broker

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Isle of Flowers

Isle of Flowers

1989
×
Edit this entry  
14
Passage à l'Acte

Passage à l'Acte

1993
×
Edit this entry  
13
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Mischief Makers

The Mischief Makers

1957
×
Edit this entry  
12
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Corsage

Corsage

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chevalier

Chevalier

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Godland

Godland

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
Read the review Edit this entry  
04
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★½
Edit this entry