Sort by

‮تركي‬ has logged 26 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tango

Tango

1981
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★½
Edit this entry  
22
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Like Water for Chocolate

Like Water for Chocolate

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
14
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Life of David Gale

The Life of David Gale

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Day Will Come

The Day Will Come

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Visitor

The Visitor

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry